| Supply Voltage | 230 V ac |
| Blower Type | Centrifugal |
| AC or DC Operation | AC |
| Air Flow | 540m³/h |
| Series | RadiCal |
| Width | 190 (Dia.)mm |
| Depth | 68.5mm |
| Dimensions | 190 (Dia.) x 68.5mm |
| Fan Speed | 2350rpm |
| Noise Level | 58dB |
| Bearing Type | Ball |
| Direction of Curve | Backward |
| Commutation Type | Electronic |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.