| Supply Voltage | 24 V dc |
| Blower Type | Centrifugal |
| AC or DC Operation | DC |
| Air Flow | 860m³/h |
| Series | RER 190 TD - S-Force |
| Width | 190 (Dia.)mm |
| Depth | 69mm |
| Dimensions | 190 (Dia.) 69mm |
| Fan Speed | 3900rpm |
| Bearing Type | Ball |
| Direction of Curve | Backward |
| Outlet Diameter | 190mm |
| Sensor Output Type | PWM, Tachometer |
| Special Features | Backward-Curved Impeller, Very Smooth Running 3-Phase Fan Drive with High Efficiency |
| Inlet Diameter | 132.8mm |
| Termination Type | Lead Wire |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.