| Supply Voltage | 24 V dc |
| Blower Type | Centrifugal |
| AC or DC Operation | DC |
| Air Flow | 61m³/h |
| Series | RL 65 |
| Height | 93.5mm |
| Width | 97mm |
| Depth | 33mm |
| Dimensions | 93.5 x 97 x 33mm |
| Fan Speed | 4900rpm |
| Noise Level | 66dB |
| Bearing Type | Ball |
| Mounting Hole Spacing | 71 x 71mm |
| Direction of Curve | Forward |
| Commutation Type | Electronic |
| Mounting Hole Diameter | 4.3mm |
| Vertical Hole Spacing | 71mm |
| Horizontal Hole Spacing | 71mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.