| Supply Voltage | 24 V dc |
| Blower Type | Centrifugal |
| AC or DC Operation | DC |
| Air Flow | 64m³/h |
| Series | RLF 100 |
| Height | 127mm |
| Width | 127mm |
| Depth | 25.4mm |
| Dimensions | 127 x 127 x 25.4mm |
| Fan Speed | 5100rpm |
| Noise Level | 64dB |
| Bearing Type | Ball |
| Mounting Hole Spacing | 112 x 94.4mm |
| Direction of Curve | Backward |
| IP Rating | 20 |
| Commutation Type | Electronic |
| Mounting Hole Diameter | 4.4mm |
| Vertical Hole Spacing | 112mm |
| Horizontal Hole Spacing | 94.4mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.