| Fan Type | Axial Fan |
| Air Flow | 4235m³/h |
| Noise Level | 69dB |
| Face Diameter | 502mm |
| Face Dimensions | 502 (Dia.) x 147mm |
| Depth | 147mm |
| Supply Voltage | 230 V ac |
| Duct Size | 400mm |
| Series | S Series |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.