| Fan Type | Axial Plate Fan |
| Air Flow | 2320m³/h |
| Noise Level | 58dB(A) |
| Face Diameter | 312mm |
| Face Dimensions | 430 x 430 x 155.5mm |
| Depth | 155.5mm |
| Supply Voltage | 230 V ac |
| Duct Size | 312mm |
| Series | S Series |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.