| Fan Type | Wall |
| Function | Ventilation |
| Air Flow | 23L/s |
| Noise Level | 38.5dB |
| Mounting | Ceiling Mounted, Wall Mounted |
| Face Diameter | 100mm |
| Supply Voltage | 230 V ac |
| Duct Size | 100mm |
| Configuration | Round |
| Special Features | Humidistat, Timer |
| Series | Unity CV2GIP |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.