| Fan Type | Axial Fan |
| Function | Extraction |
| Air Flow | 190 L/s, 259L/s |
| Noise Level | 50dB |
| Mounting | Wall Mounted, Window Mounted |
| Face Diameter | 260 mm, 280mm |
| Supply Voltage | 230 V ac |
| Duct Size | 230mm |
| Configuration | Square |
| Special Features | External 2 Speed Reversible On/Off Control |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.