| Fan Type | Axial Plate Fan |
| Air Flow | 4.920m³/h |
| Noise Level | 62dB |
| Mounting | Wall Mounted |
| Face Dimensions | 500 x 500 x 194mm |
| Depth | 194mm |
| Supply Voltage | 230 V ac |
| Duct Size | 400mm |
| Configuration | Square |
| Special Features | Compact Design, Corrosion Resistance, Impeller Dynamically Balanced |
| Series | HCFB |
| Termination Type | Lead Wire |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.