| Fan Type | Extractor |
| Function | Extraction, Intake |
| Air Flow | 1615m³/h |
| Noise Level | 48dB(A) |
| Mounting | Window Mounted |
| Face Dimensions | 378 x 381mm |
| Depth | 177mm |
| Face Height | 378mm |
| Face Width | 381mm |
| Supply Voltage | 230 V ac |
| Duct Size | 315mm |
| Configuration | Square |
| Series | T-Series |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.