| Fan Type | Extractor |
| Function | Extraction, Intake |
| Air Flow | 795m³/h |
| Noise Level | 43dB(A) |
| Mounting | Window Mounted |
| Face Dimensions | 302 x 304mm |
| Depth | 150mm |
| Face Height | 302mm |
| Face Width | 304mm |
| Supply Voltage | 230 V ac |
| Duct Size | 225mm |
| Configuration | Square |
| Series | T-Series |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.