| Fan Type | Extractor |
| Function | Extraction |
| Air Flow | 220m³/h |
| Noise Level | 37dB(A) |
| Mounting | Window Mounted |
| Face Dimensions | 216 x 224mm |
| Depth | 130mm |
| Face Height | 216mm |
| Face Width | 224mm |
| Supply Voltage | 230 V ac |
| Duct Size | 150mm |
| Series | VA150 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.