| Fan Type | Extractor |
| Function | Ventilation |
| Noise Level | 26dB(A) |
| Mounting | Wall Mounted |
| Face Diameter | 100mm |
| Face Dimensions | 159 x 159mm |
| Depth | 117mm |
| Face Height | 159mm |
| Face Width | 159mm |
| Supply Voltage | 230 V ac |
| Duct Size | 100mm |
| Configuration | Rectangular |
| Special Features | Backdraught Shutters, High Efficiency Motor, Stylish Discrete Design |
| Series | VASF100 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.