| Fan Type | Axial Plate Fan |
| Air Flow | 2.47m³/s |
| Noise Level | 51dB(A) |
| Mounting | Wall Mounted |
| Face Dimensions | 655 x 655 x 226mm |
| Depth | 226mm |
| Supply Voltage | 230 V ac |
| Duct Size | 500mm |
| Configuration | Square |
| Special Features | Lightweight, Thermal Overload Protection |
| Series | VSP |
| Termination Type | Leadwires |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.