| Fan Type | Axial Plate Fan |
| Air Flow | 3.11m³/s |
| Noise Level | 57dB |
| Mounting | Wall Mounted |
| Face Dimensions | 725 x 725 x 245mm |
| Depth | 245mm |
| Supply Voltage | 415 V ac |
| Duct Size | 560mm |
| Configuration | Square |
| Special Features | Lightweight, Thermal Overload Protection |
| Series | VSP |
| Termination Type | Leadwires |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.