| Fan Type | Extractor |
| Function | Extraction |
| Air Flow | 76m³/h |
| Noise Level | 35dB(A) |
| Mounting | Wall Mounted |
| Face Dimensions | 165 x 155mm |
| Depth | 43mm |
| Face Height | 155mm |
| Face Width | 165mm |
| Supply Voltage | 230 V ac |
| Duct Size | 100mm |
| Series | DX |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.