| Maximum Damper Area | 2m² |
| Damper Spindle Compatibility | 8 → 26.7mm |
| Power Consumption | 2W |
| Control Type | Modulating |
| Supply Voltage | 24 V ac/dc |
| Motor Torque | 10Nm |
| Noise Level | 35dB(A) |
| Maximum Damper Spindle Size | 26.7mm |
| Minimum Damper Spindle Size | 8mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.