| Contact Rating | 15A |
| Maximum Humidity | 90%RH |
| Maximum Supply Voltage | 56V dc |
| Minimum Humidity | 40%RH |
| Minimum Supply Voltage | 20V dc |
| Supply Voltage Range | 20 → 56 V dc |
| Series | DCF 010 |
| Adjustable Humidity Range | 40 → 90%RH |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.