| Additional Features | LED Display |
| Contact Rating | 1.6A |
| Contact Voltage | 240 V ac |
| Switch Configuration | Changeover |
| Supply Voltage | 230 V ac |
| Maximum Temperature | +60 °C |
| Minimum Temperature | -20 °C |
| Temperature Range | -20 → +60 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.