| Contact Rating | 10A |
| Contact Voltage | 250 V ac |
| Switch Configuration | NC |
| Supply Voltage | 250 V ac |
| Maximum Temperature | +50 °C |
| Minimum Temperature | -10 °C |
| Temperature Range | -10 → +50 °C |
| Series | KTO 011 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.