| Heat Type | Fan |
| Maximum Output Power | 15kW |
| Mounting | Portable |
| Control Type | Thermostat |
| Voltage Rating | 400V (Volts) |
| Height | 860mm |
| Dimensions | 520 x 550 x 860mm |
| Plug Type | 415 V BS4343/IEC60309 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.