| Heat Type | Fan |
| Maximum Output Power | 5kW |
| Mounting | Floor Mounted |
| Control Type | Thermostat |
| Voltage Rating | 415V ac |
| Plug Type | 415 V BS4343/IEC60309 |
| Power Settings | 2 |
| Air Flow | 411m³/h |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.