| Maximum Cooling Capacity | 0.8W |
| Maximum Temperature Difference | +72K |
| Maximum Current | 1.5A |
| Maximum Voltage | 0.9V |
| Active Area | 4 x 4mm |
| Active Area Length | 4mm |
| Active Area Thickness | 2.7mm |
| Active Area Width | 4mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.