| Length | 127mm |
| Width | 100mm |
| Height | 31mm |
| Dimensions | 127 x 100 x 31mm |
| Thermal Resistance | 1.3°C/W |
| Mounting | Screw |
| Series | HS |
| Application | Heatsinks |
| Package Type | Power Resistor |
| Material | Aluminium |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.