| Length | 12.5mm |
| Width | 34.5mm |
| Height | 38mm |
| Dimensions | 12.5 x 34.5 x 38mm |
| Thermal Resistance | 10.2K/W |
| Mounting | Solder |
| Colour | Black |
| Package Type | TO-218, TO-220, TO-247 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.