| Length | 36.83mm |
| Width | 25.55mm |
| Height | 19.99mm |
| Dimensions | 36.83 x 2.55 x 19.99mm |
| Thermal Resistance | 12.4°C/W |
| Colour | Black |
| Package Type | TO-220 |
| Finish | Black Anodized |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.