| Length | 29.97mm |
| Width | 25.4mm |
| Height | 12.7mm |
| Dimensions | 25.4 x 12.7 x 29.97mm |
| Thermal Resistance | 13.4K/W |
| Mounting | Solder |
| Colour | Black |
| Package Type | TO-220 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.