| Length | 8.13mm |
| Width | 19.81mm |
| Height | 13.21mm |
| Dimensions | 8.13 x 19.81 x 13.21mm |
| Thermal Resistance | 26°C/W |
| Mounting | Slip-On |
| Colour | Black |
| Package Type | TO-126 |
| Finish | Black Anodized |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.