| Length | 19.05mm |
| Width | 14.48mm |
| Height | 12.7mm |
| Dimensions | 19.05 x 14.48 x 12.7mm |
| Thermal Resistance | 27.3°C/W |
| Mounting | Clip |
| Colour | Black |
| Package Type | TO-220, TO-262 |
| Finish | Black Anodized |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.