| Length | 100mm |
| Width | 50mm |
| Height | 28mm |
| Dimensions | 100 x 50 x 28mm |
| Thermal Resistance | 3.1°C/W |
| Mounting | Screw |
| Colour | Black |
| Package Type | TO-220 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.