| Length | 25.4mm |
| Width | 34.9mm |
| Height | 50mm |
| Dimensions | 25.4 x 34.9 x 50mm |
| Thermal Resistance | 5.8K/W |
| Mounting | PCB Through Hole |
| Colour | Black |
| Package Type | TO-218, TO-220, TO-247 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.