| Length | 32mm |
| Width | 20mm |
| Height | 50mm |
| Dimensions | 50 x 32 x 20mm |
| Thermal Resistance | 6K/W |
| Mounting | Screw |
| Colour | Black |
| Package Type | TO-220 |
| Finish | Black Anodized |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.