| Length | 26.9mm |
| Width | 40.8mm |
| Height | 25mm |
| Dimensions | 26.9 x 40.8 x 25mm |
| Thermal Resistance | 7.4K/W |
| Mounting | Solder |
| Colour | Black |
| Package Type | TO-3 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.