| Length | 36mm |
| Width | 38mm |
| Height | 20mm |
| Dimensions | 36 x 38 x 20mm |
| Thermal Resistance | 8.5°C/W |
| Mounting | Screw |
| Colour | Black |
| Package Type | TO-218, TO-220 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.