| For Use With | High Powered semiconductor Devices, Optoelectronic Devices |
| Length | 40mm |
| Width | 40mm |
| Height | 18mm |
| Dimensions | 40 x 40 x 18mm |
| Thermal Resistance | 8.2K/W |
| Mounting | Adhesive Foil |
| Colour | Black |
| Package Type | BGA |
| Material | Aluminium |
| Finish | Anodized |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.