| For Use With | Universal Rectangular Alu |
| Length | 150mm |
| Width | 215mm |
| Height | 77mm |
| Dimensions | 150 x 215 x 77mm |
| Thermal Resistance | 0.1°C/W |
| Mounting | PCB Mount |
| Series | 100 |
| Application | High Power Semiconductor Device, Optoelectronic Device |
| Material | Aluminium |
| Finish | Anodized |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.