| For Use With | Universal Rectangular Alu |
| Length | 100mm |
| Width | 300mm |
| Height | 83mm |
| Dimensions | 100 x 300 x 83mm |
| Thermal Resistance | 0.12°C/W |
| Mounting | PCB Mount |
| Series | 100 |
| Application | High Power Semiconductor Device, Optoelectronic Device |
| Material | Aluminium |
| Finish | Anodized |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.