| For Use With | Universal Rectangular Alu |
| Length | 21mm |
| Width | 21mm |
| Height | 9mm |
| Dimensions | 21 x 21 x 9mm |
| Thermal Resistance | 24.5K/W |
| Mounting | Adhesive Foil |
| Colour | Black |
| Application | Semiconductor Devices |
| Package Type | BGA |
| Material | Aluminium |
| Finish | Anodized |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.