| For Use With | Universal Square Alu |
| Length | 40mm |
| Width | 40mm |
| Height | 20mm |
| Dimensions | 40 x 40 x 20mm |
| Thermal Resistance | 3.5K/W |
| Mounting | Adhesive Foil, Conductive Foil |
| Material | Aluminium |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.