| For Use With | Universal Square Alu |
| Length | 51mm |
| Width | 51mm |
| Height | 12.3mm |
| Dimensions | 51 x 51 x 12.3mm |
| Thermal Resistance | 8 → 1.9K/W |
| Mounting | Conductive Adhesive, Conductive Foil |
| Colour | Black |
| Package Type | PGA |
| Material | Aluminium |
| Finish | Black Anodized |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.