| Maximum Cooling Capacity | 1.4W |
| Maximum Temperature Difference | +67K |
| Maximum Current | 3A |
| Maximum Voltage | 0.85V |
| Active Area | 8 x 8mm |
| Active Area Length | 8mm |
| Active Area Thickness | 3.6mm |
| Active Area Width | 8mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.