| Maximum Cooling Capacity | 10.1W |
| Maximum Temperature Difference | +67°C |
| Maximum Current | 2.1A |
| Maximum Voltage | 8.6V |
| Active Area | 18 x 18mm |
| Active Area Length | 18mm |
| Active Area Thickness | 3.4mm |
| Active Area Width | 18mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.