| Maximum Cooling Capacity | 16.8W |
| Maximum Temperature Difference | +342.15K |
| Maximum Current | 8.5A |
| Maximum Voltage | 3.75V |
| Active Area | 20 x 20 x 20mm |
| Active Area Length | 20mm |
| Active Area Thickness | 3.3mm |
| Active Area Width | 20mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.