| Maximum Cooling Capacity | 11.7W |
| Maximum Temperature Difference | +74K |
| Maximum Current | 2.2A |
| Maximum Voltage | 8.8V |
| Active Area | 18 x 18mm |
| Active Area Length | 18mm |
| Active Area Thickness | 3.8mm |
| Active Area Width | 18mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.