| Dimensions | 300 x 300mm |
| Thickness | 0.127mm |
| Length | 300mm |
| Width | 300mm |
| Thermal Conductivity | 0.5W/m·K |
| Material | Hi-Flow 625 |
| Self-Adhesive | Yes |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Material Trade Name | Hi-Flow 625 |
| Operating Temperature Range | -30 → +150 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.