| Dimensions | 11 x 12in |
| Thickness | 0.0015in |
| Length | 11in |
| Width | 12in |
| Thermal Conductivity | 1.6W/m·K |
| Material | Hi-Flow 300P |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Material Trade Name | Hi-Flow 300P |
| Operating Temperature Range | Maximum of +150 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.