| Dimensions | 8 x 16in |
| Thickness | 0.04in |
| Length | 8in |
| Width | 16in |
| Thermal Conductivity | 0.8W/m·K |
| Material | Gap Pad VO |
| Minimum Operating Temperature | -60°C |
| Maximum Operating Temperature | +200°C |
| Hardness | Shore OO 40 |
| Material Trade Name | Gap Pad VO |
| Operating Temperature Range | -60 → +200 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.