| Dimensions | 150 x 300mm |
| Thickness | 0.045mm |
| Length | 150mm |
| Width | 300mm |
| Thermal Conductivity | 15W/m·K |
| Material | Graphite |
| Self-Adhesive | Yes |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +400°C |
| Hardness | 85 Shore A |
| Colour | Grey |
| Operating Temperature Range | -40 → +400 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.