| Dimensions | 25 x 25mm |
| Thickness | 0.25mm |
| Length | 25mm |
| Width | 25mm |
| Thermal Conductivity | 5 W/m·K, 240 W/m·K |
| Material | Graphite |
| Self-Adhesive | Yes |
| Minimum Operating Temperature | -240°C |
| Maximum Operating Temperature | +300°C |
| Hardness | Shore A 85 |
| Colour | Pewter |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.