| Thickness | 0.16mm |
| Material | TIM |
| Self-Adhesive | Yes |
| Minimum Operating Temperature | -240°C |
| Maximum Operating Temperature | +300°C |
| Hardness | Shore A 90 |
| Material Trade Name | TIM |
| Operating Temperature Range | -240 → +300 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.